Genel site | türkçe

Basın bültenleri

Kategori
Pilz, dünya çapında mevcut olan makine emniyeti ve otomasyonu hakkında bir dizi kapsamlı eğitim sunuyor. Eğitim kursları, ilgili tarafların kişisel yeterlilik gelişimlerini planlayabilmeleri amacıyla tasarlanmıştır. Fotoğraf: Pilz GmbH & Co. KG / shapecharge/E+/Getty Images

Ostfildern, 7 Ağu 2019

Pilz'in Yeni Yeterlilik Programı - İleri eğitime sistematik yaklaşım

Pilz, makine emniyeti ve otomasyonu alanında profesyonel gelişim için yeni bir uluslararası yeterlilik programı geliştirmiştir. Sonuç olarak, şirketler içinde daha fazla yeterlilik elde etmek için bireysel gereksinimleri karşılayan bir eğitim programı ortaya çıkmıştır. Dünya genelinde, yeterlilik kavramı, eğitime katılanlara temel bilgilerden TÜV sertifikalı uzman seviyesine kadar rehberlik eder.

Mesaja týkla
Pilz Sistem Ortağı Programı ile görevler çözüm haline gelir: Sistem ortakları Pilz tarafından sertifikalandırılan ve Pilz ürünlerini ve sistemlerini kullanarak eksiksiz çözümler sunan şirketlerdir.

Ostfildern, 2 Tem 2019

Emniyetli otomasyon için küresel profesyonel ağ - Pilz Sistem Ortağı Programı - dünya çapında

Sistem Ortağı Programı ile, otomasyon şirketi Pilz dünya çapında ürün ve çözümlerinin varlığını arttırıyor: Gelecekte, müşteriler aynı zamanda, seçilen onaylı ortaklar aracılığıyla Pilz’den eksiksiz emniyetli otomasyon teknolojisi çözümleri elde edebilecekler.

Mesaja týkla
Pilz, hizmet robotiği alanında, örneğin şirket, robotları kontrol etmek için bir yazılım geliştirdiğinde, otomasyona yönelik bir çözüm tedarikçisidir.

Ostfildern, 23 May 2019

2018’de ciroda orta düzeyde artış ve çalışan sayısında artış - “Zorlu bir ortamda büyüme”

Ekonomik düşüşe rağmen Pilz şirketler grubu büyümeye devam ediyor: 2018 yılının son mali yılında, otomasyon şirketi 345 milyon Avro ciro elde etti (%+2.1). Çalışan sayısı ilk defa 2.500’ün üzerine çıktı.

Mesaja týkla
Dünyanın ilk emniyetli radar sistemi çözümü ile Pilz’in PSEN emniyetli sensör teknolojisi yelpazesi genişliyor.

Ostfildern, 23 May 2019

Pilz portföyünde yeni olan dünyanın ilk emniyet radar sistemi çözümü - En zorlu ortamlarda bile emniyetli!

Koruma bölgesi izleme için Pilz portföyünde yeni olan radar teknolojisine dayanan dünyanın ilk komple emniyet çözümüdür. Inxpect SpA’nın emniyet radar sistemi “LBK Sistemi” ve yapılandırılabilir küçük kontrolör PNOZmulti 2’den oluşur. Bu eksiksiz çözüm, zor şartlara sahip zorlu ortamlarda bile - örneğin ağaç işlerinde toz gibi aşırı üretim yapılan ortamlarda - veya karmaşık tesis yapılarında emniyetli ve ekonomik izleme yapılmasını sağlar. Güvenli radar sistemi çözümünün faydaları arasında en zorlu ortamlara rağmen yüksek tesis veya makine üretkenliği sağlaması bulunur.

Mesaja týkla
PNOZ s60 emniyetli gerilim monitörü, gerilimsiz tesis ve makinelerin durumunu UL 6420'ye kadar izler.

Ostfildern, 1 Nis 2019

Gerilimsiz halde tutma

PNOZ s60 emniyetli gerilim monitörü, gerilimsiz tesis ve makinelerin durumunu UL 6420’ye kadar izleme fırsatı sunuyor. Bu, PNOZ s60’ın, bir Emniyet Kilitleme Sistemi (SLS) gerektiren uygulamalarda, yani tesislerin güvenli, elektriksel olarak gerilimsiz hale getirildiği bir durumda kullanıma uygun olmasını sağlar.

Mesaja týkla
Pilz, makinelerin ABD pazarına uygunluğu için bir hizmet paketi sunmaktadır.

Ostfildern, 19 Mar 2019

Makine emniyeti: Pilz uluslararası hizmet yelpazesini genişletiyor - iyi yolculuklar! Makineler için ABD uygunluğu

Pilz, makine emniyeti alanındaki uluslararası hizmet yelpazesini genişletiyor: gelecekte Pilz, dünya çapında ABD’ye makine ihraç etmek veya bunları ABD’de çalıştırmak isteyen şirketleri gerekli uygunluk açısından destekleyecek. Üreticiler ve operatörler, tesislerinin ve makinelerinin ABD’nin makine emniyeti gerekliliklerine uymasını sağlayabilir.

Mesaja týkla
Pilz’in “Emniyet” bülteni güvenliğin temel yönlerini anlamamıza ve çözüm yaklaşımlarını uygulamaya koymamıza yardımcı oluyor.

Ostfildern, 13 Mar 2019

Bir bakışta “Emniyet”: Pilz’den yeni bülten

Tesislerin ve makinelerin emniyeti için yeni stratejiler hem güvenliği (BT güvenliği) hem de emniyeti (makine emniyeti ) göz önünde bulundurmalıdır. Pilz, “Emniyet” bülteninde bunun nasıl mümkün olduğunu gösteriyor.

Mesaja týkla
Pilz’in PSENscan emniyet lazer tarayıcıları artık dikey alanların esnek bir şekilde izlenmesini sağlıyor.

Ostfildern, 26 Şub 2019

Dikey konumda da emniyetli kullanım!

Pilz’in PSENscan emniyet lazer tarayıcıları artık erişim koruması gibi dikey uygulamaların korunması için de uygundur. Ayrıca, PSENscan sayesinde uygulamalar aksaklık sürelerini en aza indiren maliyet verimliliğini artıran daha fazla esneklikle tasarlanabilir.

Mesaja týkla
Yeni IO-Link ana modül PSS u2 ES 4IOL ile, uzak I/O sistemi PSSuniversal 2, artık global olarak standartlaştırılmış IO arabirimi üzerinden sensörler ve aktüatörlerle iletişim kurabilir.

Ostfildern, 19 Şub 2019

PSSuniversal 2 için IO-Link teknolojisi - Ağ bağlantılı üretim linki

Pilz, uzak I/O sistemi PSSuniversal 2 ve sensörler/aktüatörler arasındaki iletişim için yeni IO Link Master modülü PSS u2 ES 4 IOL’u sunar. IO-Link teknolojisi dünya çapında IEC 61131-9’a uygun olarak standardize edilmiştir. Industrie 4.0 ruhuyla otomatik parametrelendirme ve genişletilmiş cihaz tanılama sağlar.

Mesaja týkla
Modüler işletim modu seçme ve erişim izni sistemi PITmode, emniyet fonksiyonlarını tek bir sistemde birleştirir.

Ostfildern, 14 Şub 2019

Erişim izni ve çalışma modu seçimi artık modüler - emniyet birleşimi

PITmode füzyonu ile Pilz artık modüler bir işletim modu seçimi ve erişim izin sistemi sunuyor. Modüler sistem, işlevsel olarak emniyetli işletim modu seçimi ve tesis ve makinelere erişim izinlerinin kontrolü için daha fazla esneklik sunmaktadır. Bu şekilde, PITmode füzyonu, emniyet spesifikasyonlarını kapsayan verimli çalışma modu seçimi ve erişim izni yönetimi sağlar.

Mesaja týkla
Sağlam iletişim: M12 arayüzlerine sahip iki yeni kontrol kafası, Pilz ürünü PSS 4000-R otomasyon sisteminin demiryolu yelpazesini tamamlıyor.

Ostfildern, 11 Şub 2019

Güvenli sinyal aktarımı için M12 arayüzleri

Demiryolu için PSS 4000-R otomasyon sisteminde, Pilz şimdi M12 arayüzüne sahip iki yeni kontrol kafası sağlıyor. Böylece, zorlu koşullarda bile demiryolunun üzerinde ve yanında güvenli sinyal aktarımı garanti edilmiş oluyor!

Mesaja týkla
Slogonamız: “”Otomatikleştiriyoruz. Emniyetle.” 2019 yılında, Pilz yine Hannover Messe’deki tüm endüstriler için yenilikçi otomasyon çözümleri sunacak.

Ostfildern, 5 Şub 2019

Pilz, Hannover Messe 2019, Salon 9, Stand D17’de - “Emniyet Ruhuyla” Otomasyon:

Slogonamız: “”Otomatikleştiriyoruz. Emniyetle.” 2019 yılında, Pilz 1-5 Nisan arasında Hannover Messe’deki tüm endüstriler için yenilikçi otomasyon çözümleri sunacak. Emniyetli otomasyonun öncüsü işletme ve izleme, emniyetli sensör teknolojisi, I/O sistemleri ve hizmetleri alanlarındaki yeniliklere odaklanacak. Eşlik eden: Dünyanın en küçük boyutlu aktüatörü ve bu nedenle modüler yenilikçi çalışma modu seçimi ve erişim izin sistemi.

Mesaja týkla

Ostfildern, 15 Oca 2019

"CECE – Certified Expert in CE Marking" - en yüksek seviyede CE işareti

Pilz uluslararası eğitim teklifini TÜV sertifikasyon süreci ile genişletmiştir: "CECE – CE İşareti Uzmanlık Sertifikası" CE işaretlemesi ile ilgili gerekli tüm adımlar hakkında uzman bilgi sağlar.

Mesaja týkla
Artan performansı sayesinde yeni nesil Pilz Hareket Kontrolü sistemleri PMCprimo C2 yüksek çevrim sayıları ve böylece yeni bir üretim kalitesi sunmaktadır.

Ostfildern, 18 Ara 2018

Pilz Hareket Kontrolü ürün serisinden yeni nesil kontrol sistemleri PMCprimo C2 piyasaya sürülüyor - Daha fazla güç!

Artan performansı sayesinde yeni nesil Pilz Hareket Kontrolü sistemleri PMCprimo C2 yüksek çevrim sayıları ve böylece yeni bir üretim kalitesi sunmaktadır. Yüksek esneklik düzeyi sağlamak üzere çok fazla sayıda arayüz ile bir enkoder girişi, dijital girişler/çıkışlar ve verileri içe ve dışa aktarmak için USB arayüz.

Mesaja týkla
Versiyon 10.9'dan itibaren Pilz'in konfigüre edilebilir emniyetli küçük kontrol sistemi PNOZmulti için yeni bir uygulama simülasyonu var. Kullanıcılar konfigüre edilen kullanıcı programını devreye almadan önce test edebilir ve böylece konfigürasyon sırasında zamandan ve maliyetlerden tasarruf edebilir.

Ostfildern, 26 Kas 2018

Yeni uygulama simülasyonu özelliği ile Konfigüre edilebilir küçük kontrol sistemi PNOZmulti - artık konfigürasyon çevrimdışı simüle edilebilir!

PNOZmulti Configurator Yazılım aracı Versiyon 10.9'dan itibaren konfigüre edilebilen küçük kontrol sistemlerinin PNOZmulti projeleri donanım kullanılmadan eksiksiz şekilde çevrimdışı simüle edilebilir. Bu şekilde Pilz hataları erken aşamada teşhis etmek analiz etmek ve düzeltmek için kullanıcı dostu destek sağlar.

Mesaja týkla
Uygulama ile öğrenmek ve daha iyi anlamak: Pilz Eğitim Sistemleri ile Pils emniyetli otomasyon teknolojileri ile ilgili modüler bir eğitim sistemi sunuyor.

Ostfildern, 31 Eki 2018

Modüler eğitim sistemleri Eğitim Sistemleri PES - Emniyetli otomasyon: Nasıl yapılacağını öğrenmek

Pilz Eğitim Sistemleri (PES) ile Pilz pazarda modüler bir eğitim sistemini sunar. Bununla, eğitim/ayrıntılı öğrenim enstitüleri emniyetli otomasyon teknolojisi alanında pratik eğitimlerini iyileştirebilir.

Mesaja týkla
Parmak ve el korumasının yanında PSENopt II ışık perdeleri artık vücut koruma özellikli sürüme sahiptir. 50 g şok dirençli PSENopt II şok, titreşim ve çarpışmaya karşı son derece sağlamdır.

Ostfildern, 30 Eki 2018

Vücut koruma özelliği ile yeni sürüm ışık perdeleri PSENopt II - Tepeden tırnağa emniyet

Pilz ışık perdesi portföyünü tamamlıyor: Parmak ve el korumasının yanında PSENopt II ışık perdeleri artık vücut koruma özellikli sürüme sahiptir. Sağlamlığı, hızlı teşhis ve kapsamlı aksesuarları sayesinde tehlikeli alanlara erişim ekonomik bir şekilde koruma altına alınabilir.

Mesaja týkla
SPS IPC Drives 2018'de Pilz standı emniyet sensör teknolojisine odaklanacak.

Ostfildern, 30 Eki 2018

SPS IPC Drives 2018: Pilz emniyet sensörü teknolojisini yaşama geçiriyor - tüm duyularınızla otomatikleştirin

Bu yıl Nuremberg'deki SPS IPC Drives (27 - 29.11.2018) Pilz emniyet sensörü teknolojilerine odaklanacak: Otomasyon şirketi sensör teknolojileri ile ilgili farklı uygulamalar için bileşenler ve eksiksiz çözümleri uygulamalı olarak sunuyor. Vücut koruması için yeni PSENopt II ışık perdeleri ise Nürnberg'de ilk kez görücüye çıkıyor. Sürücü teknolojisi ile ilgili yenilikler Pilz Hareket Kontrolü (PMC) ve "CECE - CE İşaretleme Sertifikalı Uzmanlık" sertifikası fuarda yer alacak unsurlar arasında yer alıyor.

Mesaja týkla
Yaşam boyu başarı ödülü: 10'un bir parçası. Makine Mühendisliği Zirvesi'nde Renate Pilz

Ostfildern, 24 Eki 2018

"Preis deutscher Maschinenbau" (Almanya Makine Mühendisleri Ödülü) ödülüne Renate Pilz layık görüldü; iş kadınının yaşam boyu elde ettiği başarılar onurlandırıldı.

Makine Mühendisliği Zirvesi'nde Renate Pilz, yaşam boyu elde ettiği başarılardan ötürü "Preis deutscher Maschinenbau" (Almanya Makine Mühendisleri Ödülü) ödülüne layık görüldü. Ödül 16 Ekim tarihinde 10. Makine Mühendisleri Zirvesinde takdim dildi. Uzman jüriye göre Pilz GmbH & Co. KG.'nin tutarlı ve değer bazlı kurumsal kültürü onurlandırıldı. Renate Pilz bu ödüle layık görülen ilk kadın oldu.

Mesaja týkla
Yeni enerji, PMCproduct D ve PMCtendo DD5 servo amplifikatörleri ile birlikte kullanılan, PMCenergy SD tasarruf enerjisini depolar! Süreç içerisinde mevcut fren enerjisi şebeke geri bildirimi olmadan emilir, saklanır ve yeniden sağlanır.

Ostfildern, 2 Eki 2018

Yeni enerji deposu PMCenergy SD frenleme enerjisini kullanır; fren yaptığınızda ekonominize katkı sağlar!

Pilz enerji verimli sürücü teknolojisi modellerini genişletiyor: Yeni enerji depoları PMCenergy SD, PMCprotego D ve PMCtendo DD5 servo amplifikatörleri ile birlikte kullanıldığında %60'a varan enerji tasarrufu sağlar. Bunun için frenleme sürecindeki fren enerjisi şebeke geri bildirimi olmadan emilir, saklanır ve yeniden sağlanır.

Mesaja týkla
Temassız, manyetik emniyet anahtarı PSENmag'ın paslanmaz çelik ürünü zorlu koşullarda emniyetli kapı ve konum izleme olanağı sağlıyor.

Ostfildern, 6 Ağu 2018

Kir ve sıcaklığa rağmen! - Pilz'in manyetik emniyet anahtarı PSENmag ayrıca paslanmaz çelik seçeneği ile sunulur

Paslanmaz çelik seçeneği bulunan manyetik emniyet anahtarı PSENmag 120 °C'ye kadar zorlu endüstriyel ortamlarda emniyet kapılarını ve konumlarını güvenilir şekilde izler ve uzun kullanım ömrü sayesinde güven verir.

Mesaja týkla
PSS 4000-R otomasyon sistemi demiryolu geçişlerini (bariyer koruması olan ve olmayan) emniyet altına almak üzere Avrupa'da kullanılmaktadır ve kontrol ile emniyet görevlerini üstlenir.

Ostfildern, 1 Ağu 2018

Demiryolunun dijital çağına hazır olun - InnoTrans 2018: Pilz, demiryolu sektörü için kapsamlı Sanayi 4.0 çözümleri sunuyor

18 - 21 Eylül arasında gerçekleştirilecek InnoTrans 2018'de otomasyon sistemleri sağlayıcısı Pilz trenler ve demiryolu hatlarında dijitalleştirme ile ilgili kapsamlı çözüm tekliflerini sunacak. PSS 4000-R otomasyon sistemi ile kontrol sistemi çözümlerinin ötesine geçen Pilz kablo tesisatı önceden tamamlanmış kontrol kabinleri dahil olmak üzere eksiksiz çözümler sunuyor. 21 Eylül'de InnoTrans Fuarı'nın bir parçası olarak Pilz "Sanayi 4.0 - Demiryolu 4.0: Orta ölçekli şirketlere yönelik fırsatlar” konusundaki fikirlerini sunacak.

Mesaja týkla
Analog giriş modülü PNOZ m EF 4AI Pilz'in yapılandırılabilir küçük kontrol sistemleri PNOZmulti 2'nin ürün seçeneklerini genişletir ve daha hızlı işlem ve optimize tanılama sağlar.

Ostfildern, 12 Tem 2018

Pilz'in yapılandırılabilir emniyetli küçük kontrol sistemi PNOZmulti 2 için yeni analog giriş modülü süreçleri optimize ediyor ve sıcaklık, doluluk oranı vb. değerlerin güvenle kaydedilmesini sağlıyor.

Yeni, emniyetli analog giriş modülü PNOZ m EF4AI güvenli küçük kontrol sistemleri PNOZmulti 2'nin ürün seçeneklerini genişletiyor. PL e veya SIL CL 3'e kadar her süreci güvenle kaydetmek ve izlemek için kullanılabilir. Avantajlarından biri de değer ile ilgili derinlemesine ayar yapmak için kullanılabilecek ayrı bir modül programı (mIQ) sunması. Bu şekilde doğrudan modül içerisinde daha hızlı işlem yapılabiliyor, süreçlerin izlenmesi sadece daha güvenli olmakla kalmıyor, aynı zamanda daha hassas oluyor.

Mesaja týkla
Aks tahrik grubunda insan-robot işbirliği, BMW Group Dingolfing tesisi: BMW Group, emniyet konusunda Pilz ile birlikte çalışıyor. Görüntü: BMW Group

Ostfildern, 18 Haz 2018

BMW Group’un robot yardımcı sistemleri için CE işareti - Pilz, otomobil üretiminde HRC uygulamalarını korur

BMW Group, robot yardımcılarıyla çalışırken emniyet için Pilz’i tercih eder: otomasyon şirketi, nihai CE işareti de dahil olmak üzere, uygunluk değerlendirmesini yürütür. Bu, Pilz’in, BMW Group’un çeşitli üretim tesislerinde emniyetli insan-robot işbirliğini (HRC) sağlamasına olanak tanır.

Mesaja týkla
PNOZmulti 2 yapılandırılabilir emniyetli küçük kontrol sistemlerinden oluşan PNOZ m EF 8DI2DOT yeni çift kutuplu yarı iletken çıkış modülü, bir eksiksiz presin emniyetini sağlar.

Ostfildern, 29 May 2018

Daha verimli ve daha emniyetli presler! - Pilz, PNOZ m EF 8DI2DOT çift kutuplu yarı iletken çıkış modülleri sayesinde PNOZmulti 2 yapılandırılabilir emniyetli küçük kontrol sistemlerini genişletiyor

Mekanik preslerin emniyetli bir şekilde izlenmesi, Pilz’in PNOZmulti 2 yapılandırılabilir emniyetli küçük kontrol sistemlerinin, PNOZ m EF 8DI2DOT çift kutuplu yarı iletken çıkış modülü tarafından garanti edilmektedir. Bu, pres emniyet valflerinin ve çift kutuplu anahtarlama gerektiren diğer aktüatörlerin basit ve esnek bir şekilde kontrol edilebileceği anlamına gelir. Bu, daha emniyetli bir kullanımın yanı sıra, aynı zamanda mekanik preslerin çalışmasının daha verimli bir şekilde yönetilmesini de sağlar.

Mesaja týkla
Safety Compendium'un (Emniyet İncelemesi) yeni yayınlanan beşinci baskısı fonksiyonel emniyet için yön gösteriyor

Ostfildern, 28 May 2018

Pilz makine emniyeti için yön gösteriyor.

ISO/TS 15066 standardına göre robot uygulamalarının geçerlenmesi, emniyetli programlamanın EN ISO 13849 standardına göre geçerlenmesi veya IEC 62061 uyarınca risk değerlendirmesi ve analizi. Fonksiyonel emniyet ile uğraşan herkes, kendini bir anda yönergeler ve standartlarla boğulmuş bulabilir. Safety Conpendium ile Pilz tasarım mühendisleri, üreticiler ve operatörleri en önemli makine emniyet yönergelerine yönlendiriyor. Bu standart referans çalışmasının 5. sürümü artık yayınlandı.

Mesaja týkla
Pilz Hareket Kontrolü alanı; PLC, Hareket ve CNC işlevselliğine sahip PMI 6 primo operatör terminali ile genişletilmiştir.

Ostfildern, 15 May 2018

Pilz Hareket Kontrolü alanındaki ürün yelpazesini; kontrol, hareket ve CNC fonksiyonuna sahip yeni operatör terminali PMI 6 primo ile genişletiyor - “primo” sürücülerin kontrolü ve görselleştirilmesi!

Artık, Pilz Hareket Kontrolü çözüm paketi; PLC, Hareket ve CNC fonksiyonlarına sahip PMI 6 primo operatör terminallerini içerir. Plan çerçevesinde, hareket yönetimini içeren otomasyonun yanı sıra görselleştirme ve proje planlaması da yürütülmektedir. Bu donanım, kullanıcının gerekli olduğunda daha esnek bir uygulamaya sahip olmasını sağlar.

Mesaja týkla
Pilz Hareket Kontrolü alanı; PLC, Hareket ve CNC işlevselliğine sahip PMI 6 primo operatör terminali ile genişletilmiştir.

Ostfildern, 14 May 2018

Pilz Hareket Kontrolü alanındaki ürün yelpazesini; kontrol, hareket ve CNC fonksiyonuna sahip yeni operatör terminali PMI 6 primo ile genişletiyor - “primo” sürücülerin kontrolü ve görselleştirilmesi!

Artık, Pilz Hareket Kontrolü çözüm paketi; PLC, Hareket ve CNC fonksiyonlarına sahip PMI 6 primo operatör terminallerini içerir. Plan çerçevesinde, hareket yönetimini içeren otomasyonun yanı sıra görselleştirme ve proje planlaması da yürütülmektedir. Bu donanım, kullanıcının gerekli olduğunda daha esnek bir uygulamaya sahip olmasını sağlar.

Mesaja týkla
Pilz SecurityBridge; şirket ağına izinsiz girişleri önlemek için kullanılır.

Ostfildern, 20 Nis 2018

Pilz SecurityBridge, kontrol sistemini manipülasyonlardan ve yetkisiz girişlerden korur - SecurityBridge ile güvenli yerde

İnsanlar, makineler ve sanayi işleyişleri iyi bağlansa bile, bu bağlantılar saldırıya daha müsaittir. SecurityBridge; konfigüre edilebilir, emniyetli küçük kontrol sistemi PNOZmulti 2 ve otomasyon sistemi PSS 4000’i ağ bazlı saldırılara ve izinsiz girişlere karşı korur. Tesis ve makineler, çalışanların emniyetini sağlamak ve makinelerin kullanılabilirliğini artırmak için sadece emniyetli değil, aynı zamanda güvenlidirler.

Mesaja týkla
Otomasyon şirketi Pilz, Hizmet Robotiklerini piyasaya sunarak büyümeye devam etmek istiyor. Şirket, 2018 yılında kendi geliştirdiği robot kolu dahil, piyasaya hizmet robotik modülleri sağlıyor.

Ostfildern, 12 Nis 2018

Pilz, hasılat gelirinde ve çalışan sayısında büyümeye devam ediyor - son olarak portföyüne: Hizmet robotikleri modüllerini kattı: “Başarılarla geçen 2017 yılından mutluyuz.”

Pilz GmbH & Co. KG Grubu büyümeye devam ediyor: 2017 finans yılında otomasyon şirketimiz cirosunu 338 milyon avroya, çalışan sayısını ise 2300’e yükseltmiştir. Özellikle Asya pazarındaki talep güçlü şekilde arttı. Aile şirketi 2018 yılında büyümeye devam etmek istiyor ve ayrıca hizmet robotikleri için yeni, modüler bir teklif sunuyor.

Mesaja týkla
Pilz, hizmet robotik modülleriyle, sanayi ortamında hizmet robotu uygulamaları için bir set sunuyor.

Ostfildern, 12 Nis 2018

Pilz, portföyünü sanayi ortamı için olan hizmet robotu modülleriyle büyütmektedir- Pilz hizmet robotik modülleri - sanayide hizmet görevlerine açıktır

Otomasyon şirketi Pilz, portföyünü Hizmet Robotikleri geniş ürün yelpazesiyle büyütmektedir. Pilz Hizmet Robotik modülleri başlangıçta; robot kolunu, kontrol modülünü ve operatör modülünü içermektedir. Temel özellikler açıklıktır, başka bir deyişle, ROS yazılım çerçevesi sayesinde tak-çalıştır prensibine bağlı olarak kullanıcı dostu çalışma ve hızlı devreye alma. Bu, kullanıcılara kendi hizmet robotu uygulamalarını oluşturmalarını sağlar.

Mesaja týkla
Emniyetli ara kilit ve emniyetli koruma kilitleme için olan PSENmlock emniyetli kapı sistemleri ürün yelpazesi, seri bağlantı için yeni bir sürüm sunuyor.

Ostfildern, 9 Nis 2018

Pilz’den modüler emniyetli kapı sistemi için yeni ürünler ve versiyonlar - PSENmlock seri bağlantılı emniyetli kapı sensörü, PITgatebox düğme ünitesi ve kaçış serbest bırakma - her kapı için düzenli koruma!

Pilz’in modüler emniyetli kapı sistemi, en çeşitli uygulamaların gereksinimlerine ideal olarak uyarlanmış bireysel emniyetli kapı çözümlerini sunar. Kullanıcılar, ekonomik seri bağlantı, hızlı tanılama, ek kontrol ve basmalı düğme öğeleri ile isteğe bağlı kaçış serbest bırakmadan yararlanmaktadır. Uygulamayı iyi hale getirmek için farklı parçalar kombine edilebilir. Böylece kullanıcılar, ilgili uygulamaya ideal şekilde uyarlanmış bir bireysel emniyetli kapı çözümü elde ederler. Emniyetli kapı sistemi şimdi seri bağlantılı emniyetli kapı sensörleri ve PITgatebox düğme ünitesi içermektedir.

Mesaja týkla
Geleceğin fabrikası için modüler: Hannover Messe'de Pilz, emniyet kapısı izleme ile ilgili yenilikçi otomasyon çözümlerini paylaşıyor; bunların arasında emniyetli kapı sistemleri ve sensörleri yer alıyor.

Ostfildern, 6 Mar 2018

Pilz, Hannover Messe 2018, Salon 9, Stand D17'de - Geleceğin fabrikası için modüler:

Slogonamız: “”Otomatikleştiriyoruz. Emniyetli bir şekilde." Pilz 23 - 27 Nisan 2018 tarihleri arasında Hannover Messe'de geleceğin fabrikası için yenilikçi otomasyon çözümlerini tanıtacak. Bu yıl fuarda odaklanılan konu ise "modüler emniyetli kapı sistemi". Bu bağlamda Pilz Sanayi 4.0 uyumlu emniyetli kapı sistemi PSENmlock'ın yeni sürümünü tanıtacak. Dahası, otomasyon uzmanı emniyet ve kontrol teknolojilerindeki yenilikleri sunacak. Pilz'in bu yıl odaklandığı konulardan biri de Emniyetli insan-robot işbirliği.

Mesaja týkla
CMSE® - Sertifikalı Makine Emniyet Uzmanı makine emniyetine 360° yaklaşım sağlayan, küresel çapta tanınan bir sertifikasyondur. CMSE'ler bilgilerini geliştirmek ve güncel kalmak üzere yeniden sertifika almaya hak kazanabilir.

Ostfildern, 2 Şub 2018

CMSE® Resertifikasyonu- Makine Emniyet Uzmanı Yeterlilik Sertifikası - Bilgileri güncelleyerek uzmanlığı devam ettirmek

Pilz ve TÜV Nord 2013 yılından bu yana CMSE® - Sertifikalı Makine Emniyet Uzmanı programı ile uluslararası alanda makine emniyet yetkinlik standartlarını belirliyor. CMSE'ler makine emniyeti alanında en son gelişmeleri takip etmek, bilgilerini güncellemek ve sertifikalarını korumak üzere yeniden sertifika almayı tercih edebiliyorlar.

Mesaja týkla
Uzaktan I/O sistemi PSSuniversal 2, EtherNet/IP arayüzü olan bir ana modülle genişletildi. Böylece açık sistem, mevcut olan sistem ortamlarına mükemmel uyum sağlar.

Ostfildern, 21 Ara 2017

EtherNet/IP için yeni ana modüller: Pilz uzaktan I/O sistemi PSSuniversal 2'yi çevre birimlerinde daha fazla serbestlik için genişletiyor

Uzaktan I/O sistemi PSSuniversal 2, EtherNet/IP arayüzü olan bir ana modülle genişletildi. Yani PSSuniversal 2 ethernet tabanlı çeşitli kontrol ortamlarında sorunsuz iletişim için gerekli olan serbestliği sağlıyor.

Mesaja týkla
Kamera tabanlı koruma sistemi PSENvip 2 özel amaçlı presler için yeni bir sürüm sunuyor: PSENvip Long Range en fazla 18 metre izleme olanağı ile pres frenleri için ideal bir çözüm sunuyor.

Ostfildern, 4 Ara 2017

PSENvip Long Range - tam uzunlukta emniyet!

Pilz'in pres frenleri için kamera tabanlı koruma sistemi PSENvip 2 yeni Long Range sürümünü sunuyor: PSENvip Long Range en fazla 18 metre izleme olanağı sağlayan ilk koruyucu cihazdır. Böylece bu sağlam koruma sistemi yan yana presler gibi özel preslerin izlenmesi için ideal bir çözüm sunar. Kamera tabanlı koruma sistemi tüm genel emniyet standartlarını ve EN 12622'yi karşılar, bu şekilde PSENvip 2 basit kullanımıyla maksimum üretkenliği garanti eder.

Mesaja týkla
Pilz'in PSS67 PLC'si IP67 koruma türüne sahip ilk emniyetli PLC kontrolörüdür. Özellikle dağıtılan tesislerde otomasyon görevlerine uygundur.

Ostfildern, 23 Kas 2017

PSS67 PLC: IP67 koruma türü ile emniyet ve otomasyon için dünyanın ilk PLC kontrolörü - Kontrol kabini dışında otomasyon

PSS67 PLC ile otomasyon şirketi Pilz IP67 koruma türüne sahip ilk emniyetli PLC kontrolörünü piyasaya sürüyor. PSS67 PLC kontrol kabini dışında, doğrudan makine üzerine monte edilebilir. Bu şekilde kullanıcılar alandan tasarruf edebilir, kablo tesisatı işlerini azaltabilir ve merkezi olmayan kontrol mimarilerini uygularken daha fazla esnekliğin keyfini çıkartabilir.

Mesaja týkla
PNOZmulti 2'nin konfigüre edilebilir küçük kontrolörleri PNOZ m EF 1MM/2MM Hareket İzleme modülleri ile ilgili olarak sürücü izleme için iki yeni işlev sağlanmıştır.

Ostfildern, 13 Kas 2017

Yapılandırılabilir emniyetli küçük kontrolörler PNOZmulti 2 ile yeni Hareket İzleme işlevleri; sürücüler için SLA-M ve SAR-M

PNOZmulti 2'nin konfigüre edilebilir küçük kontrolörleri PNOZ m EF 1MM/2MM Hareket İzleme modülleri ile ilgili olarak sürücü izleme için iki yeni emniyet işlevi sağlanmıştır: Emniyetli sınırlı hızlanma SLA-M ve emniyeli hızlanma aralığı SAR-M için. Yeni hareket izleme işlevleri PNOZmulti Configurator yazılım sürümü 10.6'dan itibaren kullanılabilir. Bunlar tesisler ve makinelerde ilave emniyet ve üretkenlik sağlar.

Mesaja týkla
Konfigüre edilebilir küçük kontrol sistemleri PNOZmulti 2 artık SafetyNET p üzerinden verilerin emniyetli şekilde iletilmesi için PNOZ m EF SafetyNET genişletme modülüne sahip.

Ostfildern, 2 Kas 2017

Konfigüre edilebilir emniyetli küçük kontrol sistemleri PNOZmulti 2 artık SafetyNET p üzerinden iletişim sağlayarak sisteme emniyetli şekilde bağlanıyor

Pilz'in konfigüre edilebilen küçük kontrol sistemleri PNOZmulti 2 derhal kullanıma hazır hale gelen emniyetli gerçek zamanlı Ethernet üzerinden SafetyNET p'nin bağlanmasını sağlıyor. PNOZ m EF SafetyNET genişletme modülleri üzerinden en fazla 16 baz ünite bağlanabilir. Böylece küçük kontrol sistemleri arasında emniyetli bağlantı ve veri aktarımı mümkün hale gelir. Ağ yapılandırması PNOZmulti Network Editor yazılım aracı kullanılarak gerçekleştirilir. Bu şekilde projeler kolayca yapılandırılır. Buna ek olarak PNOZmulti ve PNOZmulti Mini sistemleri de çoklu bağlantı modülleri kullanılarak ağa dahil edilebilir.

Mesaja týkla
Pilz'in basınca duyarlı emniyet paspası PSENmat emniyet alanı izleme ile makine kullanımını birleştiriyor.

Ostfildern, 27 Eki 2017

Pilz'in basınca duyarlı emniyet paspası PSENmat, "sanal" kontrol ile emniyet alanı izleme ile makine kullanımını birleştiriyor

PSENmat ile otomasyon şirketi Pilz artık şirket tesislerinde geliştirilen kendi basınca duyarlı emniyet paspasını tanıtıyor: Dünyada ilk kez uygulanan entegre konum algılama operatöre sanal bir butona benzer bir kontrol işlevi sağlıyor. Bu şekilde PSENmat, bir sensör içerisinde tesis ve makine çalışması ile güvenli alanın izlenmesini birleştiriyor. Tamamen yeni makine kontrol kavramları sağlıyor.

Mesaja týkla
SPS IPC Drives 2017 Pilz, akıllı fabrika modeli ile sadece ürün yeniliklerini değil, aynı zamanda erişebileceğiniz Sanayi 4.0 ürünlerini de sergileyecek.

Ostfildern, 6 Eki 2017

Pilz, SPS IPC Drives 2017'de dünyanın ilklerini sergileyecek - Otomasyon: Her boyutta emniyet

Nürnberg’deki SPS IPC Drives 2017’de (28.-30.11.) Pilz, dinamik emniyet çözümleri sayesinde insanın ve makinenin birlikte nasıl daha yakın ve böylelikle daha üretken ve ergonomik olabileceğini gösterecek. Dünyanın ilkleri arasında, IP67 korumalı ilk emniyetli PLC kontrol cihazı olan PSS67 PLC ve basınca duyarlı konum algılamalı emniyet paspası PSENmat yer almaktadır.

Mesaja týkla
Pilz makinelerin Brezilya'da NR-12 gereksinimlerine uymasını garanti etmek üzere risk değerlendirmeden emniyet onayına kadar destek sağlıyor.

, 7 Eyl 2017

Pilz uluslararası uyumlulukla destek sağlar: Brezilya için NR-12 uyumlu makinelere güvenli yol - Makine emniyeti: Rio Pasaportu

Pilz uluslararası uyumluluk için hizmetlerini genişletiyor: otomasyon şirketi artık müşterilerini NR-12 uyumlu makinelere yönelik olarak destekleyebiliyor ve bu şekilde dünyanın dört bir yanındaki makine üreticilerine Brezilya pazarına erişme olanağı sağlıyor. Nedeni: Brezilya'ya makine satmak isteyen üreticiler makinelerini Brezilya regülasyon standardı (Norma Regulamentadora) NR-12'ye uygun şekilde sağlamalıdır. Benzer şekilde Brezilya'daki makine operatörleri NR-12'ye uygun şekilde emniyet önlemlerini almakla yükümlüdür.

Mesaja týkla
Kariyerlerine başlamak için araçlarını kuşandılar: Pilz'de yeni stajyerler ve çift dal okuyan öğrenciler eğitmenlerinden önemli bilgiler edinmekle kalmadı, aynı zamanda kendi araç kutusuna sahip oldu.

Ostfildern, 4 Eyl 2017

Ostfildern'de yer alan Pilz'in yeni eğitim yılı: katılan üç stajyerden biri kadın; yeteneklerin geliştirilmesine odaklanan ek çift dal kursları

Otomasyon şirketi Pilz'in Ostfildern'deki yeni eğitim yılı 4 Eylül'de başladı. Baden-Württemberg Kooperatif Devlet Üniversitesi'nden (DHBW) toplamda altı stajyer profesyonel kariyeri için ilk adımı attı. Stajyerlerden biri ve yeni öğrencilerden üçü kadın. 2018'den itibaren şirket daha fazla çift kurs açmayı planlıyor, bununla birlikte eğitim programında belirlenene bir ek stajyer kontenjanı açmayı öngörüyor.

Mesaja týkla
Christian Erles, otomasyon şirketi Pilz’de Uluslararası Satış biriminin yeni Başkan Yardımcısıdır.

Ostfildern, 22 Ağu 2017

Pilz Uluslararası Satış Bölümü yeni Başkan Yardımcısı Christian Erles - Yeni Başkanı ile yeni kurulan Satış bölümü

Küresel ve uluslararası: Ostfildern’deki otomasyon şirketi Pilz, uluslararası Satış departmanını yeniden yapılandırmıştır. Uluslararası Satış Bölümü Başkan Yardımcısı Christian Erles, uluslararası satış faaliyetlerinde ön planda yer almaktadır.

Mesaja týkla
PNOZmulti küçük kontrolörler artık PASvisu görselleştirme yazılımına doğrudan bağlanabilir. Sonuç olarak tanılama seçeneği dahil olmak üzere yazılımın tüm özellikleri kullanılabilir.

Ostfildern, 10 Tem 2017

Web tabanlı görselleştirme çözümü PASvisu'nun yeni sürümü - Kontrolör ve görselleştirmenin optimum birleşimi

Pilz, web tabanlı çözümü PASvisu'yu genişletiyor: Yeni bir alarm yönetim işlevi bulunmaktadır, bununla birlikte küçük kontrolörlere bağlanmak için bir OPC UA arayüzü bulunur. PNOZmulti yapılandırılabilir küçük kontrolör kullanıcıları için PASvisu artık doğrudan bağlantı sağlamaktadır. Sonuç olarak görselleştirme, tanılama seçeneği dahil olmak üzere kontrolör yazılımının tüm özelliklerini içermektedir.

Mesaja týkla
Tedarikçilerin başarıları 2016 Pilz Ödülleri ile taçlandırılıyor: 2006 yılından bugüne Pilz GmbH & Co. KG en iyi beş tedarikçisini ödüllendirir.

Ostfildern, 6 Haz 2017

En iyi tedarikçiler için 2016 Pilz Ödülleri - Thomas Pilz: Değerler, güçlü iş ilişkilerinin temelini oluşturur

Stuttgart yakınlarındaki Stfildern'de yer alan Pilz otomasyon şirketi 2016 Pilz Ödülleri ile en iyi beş tedarikçisini ödüllendirdi. Ödüller gerçekleştirilen resmi törende Pilz'in Yönetici Ortağı Thomas Pilz tarafından sunuldu. Aile şirketi Pilz Ödülleri ile üstün kaliteyi, yüksek teslimat güvenilirliğini ve iş ortaklığına dayanan işbirliğini ödüllendiriyor.

Mesaja týkla
Pilz’in yeni kuvvet ve basınç ölçüm sistemi PROBms, emniyet gereksinimlerinin ISO/TS 15066 uyarında HRC için geçerli standartlarla uyduğunu göstermek için kullanılır.

Ostfildern, 10 Nis 2017

Yeni kuvvet ve basınç ölçüm sistemi PROBms, insan robot işbirliğinin (HRC) standart uyumlu emniyetini garanti eder - HRC için güvenli kiralama!

Yeni kiralama tabanlı kuvvet ve basınç ölçüm sistemi PROBms ile Pilz şimdi ISO/TS 15066’ya uygun insan robot işbirliğini (HRC) doğrulamaya yönelik eksiksiz bir paket sunuyor. Bu nedenle, ISO/TS tarafından belirlendiği üzere robot hareketinin kuvvet veya basınç limit değerleri şimdi tam olarak ölçülebilmekte ve böylece PROBms kullanılarak doğrulanabilmektedir. Kullanıcı yazılımı ve ürün eğitimi komple paketi tamamlamaktadır. Dünya çapındaki kiralık konsept, son kullanıcıların her zaman kendi kontrolünde güncel bir ölçüm sistemine sahip olmalarını garanti eder. Bu nedenle PROBms, HRC uygulamaları için daha fazla üretkenlik ve emniyet sağlar.

Mesaja týkla
Pilz’in yeni emniyetli lazer tarayıcısı PSENscan üç ayrı bölgeye kadar izleme yapar. Bu, lazer tabanlı uygulamaların verimliliğini önemli ölçüde artırır.

Ostfildern, 29 Mar 2017

Pilz’in emniyetli lazer tarayıcı PSENscan, 2D serisinden daha üretken olan seri ile otomasyon portföyünü genişletiyor

Pilz’in yeni emniyetli lazer tarayıcısı PSENscan, tesis üretkenliğini önemli ölçüde arttırarak üç ayrı bölgeye kadar eşzamanlı olarak izleme yapar. Dört adete kadar emniyetli lazer tarayıcı, kablolama ve kurulum işini önemli ölçüde azaltan ana-yardımcı prensibine uygun olarak seri şekilde bağlanabilir. PSENscan, uyarı bölgelerinin ve koruma bölgelerinin serbest konfigürasyonu ve de mevcut yapısal koşullara uyum kabiliyeti sayesinde, en çeşitli uygulamalara kolay şekilde entegre edilebilir.

Mesaja týkla
"Değişime öncülük ediyoruz": Otomasyon şirketi Pilz için güvenli robot teknolojisi gelecekte yer alacağı pazarlardan biridir

Ostfildern, 29 Mar 2017

Pilz ilk kez 300 Milyon Euro'nun üzerinde bir ciro yakaladı ve merkez ofislerinde araştırma ve geliştirmeye yönelik yatırımlarda bulunuyor, "Değişime öncülük ediyoruz"

The Pilz GmbH & Co. KG şirketler grubu geçtiğimiz mali yılda da büyümeye devam etti: Stuttgart yakınlarındaki Ostfildern'li otomasyon şirketi cirosunu 206 Milyon Euro'ya yükseltti ve 40 iştirakle birlikte çalışan sayısını yaklaşık 2.200'e yükseltti. Pilz şu anda araştırma ve geliştirme becerilerini geliştirmek üzere Ostfildern'deki merkezine yaklaşık yedi milyon Euro'luk bir yatırım yapıyor. 2017'nin sonunda Yönetim Kurulu Başkanı Renate Pilz şirketin operasyon ayağından çekilecek ve aile şirketinin yönetimini tamamen kızı Susanne Kunschert ve oğlu Thomas Pilz'e devredecek.

Mesaja týkla
Sürüm 3.0'dan, PNOZ s30 hız izleme cihazına ve emniyet rölesi PNOZsigmaya kadar Pilz'in ürün grubu yeni bir analog çıkışla birlikte kullanıcı dostu tanılama sağlıyor.

Ostfildern, 20 Mar 2017

Pilz'in PNOZ s30 hız izleme cihazı yeni analog çıkışı ile kolayca emniyetli dönüşler yapılmasını sağlıyor

Sürüm 3.0'dan, PNOZ s30 hız izleme cihazına ve emniyet rölesi PNOZsigmaya kadar Pilz'in ürün grubu yeni bir özellik sunuyor: tanılamayı daha kullanıcı dostu hale getiren yapılandırılabilir bir analog çıkış. Pilz'in PNOZ s30 cihazı durma, hız, hız aralığı, dönüş yönü ve kırık emniyet pimi durumunu en yüksek kategori olan PL e/SIL CL 3'e kadar emniyetli bir şekilde takip edebiliyor.

Mesaja týkla
Sloganımız: “Otomatikleştiriyoruz. Emniyetli bir şekilde." Pilz, 24 - 28 Nisan 2017 tarihlerinde Hannover Messe’de endüstri çözümlerini, eksiksiz otomasyon çözümleri için ürün yeniliklerini ve hizmetlerini sergiliyor olacak.

Ostfildern, 16 Mar 2017

Pilz Düsseldorf’daki COMPONENTS SPECIAL TRADE FAIR BY INTERPACK 2017 fuarında Salon 18, Stand B16’da sizleri bekliyoruz - Akıllı, emniyetli paketleme!

Bu yılki “Components Special Trade Fair by Interpack”’te otomasyon şirketi Pilz paketleme makinelerine yönelik esnek ve ekonomik çözümlere odaklanıyor. Temel alanlar Akıllı Fabrika ile ilgili çözümler olacak. Ayrıca Düsseldorf’daki yeni başka bir şey de: elektrikle etkinleştirilen E-STOP düğmesi PITestop aktif; özellikle paketleme sektöründe Industrie 4.0 ruhuna uygun olarak emniyet ve verimlilik garantisi veriyor.

Mesaja týkla
Endüstri 4.0 hususunda işbirliğinin başlangıcı. Avustralya’nın Almanya Büyükelçisi Lynette Wood (ortada) ve Avustralya Başkonsolosu Richard Leather (sol), Susanne Kunschert’e (sağda) geleceğin endüstrisine giden yol hakkında konuştular

Ostfildern, 15 Mar 2017

Avustralya’nın Almanya Büyükelçisi Ostfildern’de Pilz’ı ziyaret etti ve otomasyondaki fırsatlara odaklandı

14.03.2017 tarihinde, Avustralya’nın Almanya Büyükelçisi Lynette Wood ve Avustralya Başkonsolosu Richard Leather, orta ölçekli işletmelerin gelecekteki fabrikaları için çözümler hakkında daha fazla bilgi edinmek üzere Ostfildern’teki otomasyon şirketi Pilz’ı ziyaret etti. Görüşmeler ayrıca Endüsti 4.0’ın başarılı olması için değerlerin önemini de kapsamıştır.

Mesaja týkla
Slogonamız: “”Otomatikleştiriyoruz. Emniyetli bir şekilde." Pilz, 24 - 28 Nisan 2017 tarihlerinde Hannover Messe’de endüstri çözümlerini, eksiksiz otomasyon çözümleri için ürün yeniliklerini ve hizmetlerini sergiliyor olacak

Ostfildern, 7 Mar 2017

Pilz, Hannover Messe 2017, Salon 9, Stand D17’de - Daha akıllı otomasyon!

Slogonamız: “”Otomatikleştiriyoruz. Emniyetli bir şekilde." Pilz, 24 - 28 Nisan 2017 tarihlerinde Hannover Messe’de endüstri çözümlerini, eksiksiz otomasyon çözümleri için ürün yeniliklerini ve hizmetlerini sergiliyor olacak. Bu yılki standda insan robot işbirliği (HRC), sensör teknolojisi ve akıllı fabrika için yenilikçi yeni ürünler üzerine yoğunlaşılıyor.

Mesaja týkla
PITestop aktif ile Pilz, elektrik ile etkinleştirilebilen yeni E-STOP düğmeleri serisini sunuyor. Aktif olup olmadığını ışıkla gösterir. Fotoğraf: Pilz GmbH & Co. KG

Ostfildern, 23 Şub 2017

Pilz yeni E-STOP düğmeleri serisini sunuyor PITestop aktif - Akıllıca geçiş yapın – enerjiden tasarruf edin

PITestop aktif ile Pilz, elektrik ile etkinleştirilebilen yeni E-STOP düğmeleri serisini sunuyor. Aktif olup olmadığını ışıkla gösterir. Böylece Industrie 4.0 ruhuna tamamen uygun olarak daha fazla esneklik ve modülerleştirme imkanınız olur. Kullanıcılar aynı zamanda enerji maliyetlerinde bir azalmadan da faydalanmış olurlar: çünkü artık E-STOP işlevinin çalışmasını sağlamak için tüm tesise elektrik verilmesine gerek yoktur.

Mesaja týkla
Pilz’in PASloto yazılımı, emniyetle ilgili kilitleme ve teknik kurulumların kilitlenmesi gibi kilitleme-etiketleme prosedürlerini belgeler. (Fotoğraf: Pilz GmbH & Co. KG)

Ostfildern, 20 Şub 2017

PASloto: Tehlikeli enerjiyi güvenli şekilde yönetin

PASloto ile, otomasyon şirketi Pilz kullanıcılarına artık kilitleme-etiketleme süreçlerini (LoTo) belgeleyen bir yazılım paketi de sunmaktadır. Bunun sonucunda tehlikeli enerji kaynakları ile çalışmaya yönelik iş şartları ve nitelikleri kolayca hazırlanıp belgelendirilebilir. Söz konusu eğitim kursunda, Pilz ayrıca LoTo prosedürü hakkında gerekli bilgileri aktarır ve yazılımla çalışmanın en uygun yolu hakkında bilgi verir.

Mesaja týkla

Ostfildern, 21 Ara 2016

Alanın önemli olduğu Pilz'in PSENopt slim yeni ışık perdeleri - en dar alanlarda koruma

Pilz, PSENopt slim ürün seçenekleri ile ışık cihazları seçeneklerini genişletiyor. İnce tasarımlarıyla, özellikle alanın son derece önemli olduğu uygulamalarda maksimum emniyet sağlıyor. Burada, yeni süper ince ışın cihazları, en yüksek Performans Seviyesi (PL) e dahil olmak üzere, gereksinimlere göre parmak ve el koruması sağlıyor.

Mesaja týkla
SPS IPC Drives'da Pilz, akıllı fabrika için otomasyon çözümleri sunuyor olacak. Modüler üretim hattı, dağıtılmış otomasyon sistemlerinin sensör ve aktüatör teknolojisi ile nasıl iletişim kurduğunu göstermektedir.

Ostfildern, 27 Eyl 2016

Pilz SPS IPC Drives 2016 fuarında: Emniyetli robot teknolojisi ve akıllı fabrika üzerine odaklanma - otomasyon için emniyetli yanıtlar

Özgün insan-robot işbirliği (HRC) emniyetli olarak hayata nasıl geçirilebilir? Tasarım mühendisleri ve kullanıcılar, genel görünümü özellikle modüler ve dağıtılmış tesis ve makine araçları ile nasıl devam ettirecek? SPS IPC Drives 2016 fuarında Pilz standını ziyaret edenler, bu sorulara spesifik yanıtlar alacaklar. Otomasyon çözüm tedarikçisi Nuremberg'de, emniyetli robot teknolojisi ve akıllı fabrikada otomasyon için yeni ürünler ve hizmetler sergiliyor olacak.

Mesaja týkla
Neue Azubis und duale Studierende an ihrem ersten Tag bei Pilz.

Ostfildern, 6 Eyl 2016

Start des neuen Ausbildungsjahres bei Pilz in Ostfildern – Ausbildung ohne Grenzen

Beim Automatisierungsunternehmen Pilz in Ostfildern hat am 5.September das neue Ausbildungsjahr begonnen. In ihre berufliche Laufbahn starten insgesamt sechs Auszubildende und sechs Studierende der Dualen Hochschule Baden-Württemberg (DHBW). Über die Ausbildungsplätze hinaus bietet Pilz unterschiedlichste Praktika, die als Orientierung bei der Berufswahl unterstützten. Zudem engagiert sich das in der Region verwurzelte Traditionsunternehmen als Bildungspate und unterstützt als Mitglied den „Verein der Freunde der Hochschule Esslingen“.

Mesaja týkla
Otomasyon şirleti olan Pilz hemzemin geçit izleme, güvenli nokta ayarı ve yolcu taşımacılığına yönelik koruma için endüstriyel olarak kanıtlanmış çözümler sağlamaktadır. Fotoğraf: vitalytitov/Depositphotos.com

Ostfildern, 19 Tem 2016

Pilz Berlin’deki “InnoTrans 2016” (20-23 Eylül), Hall 6.2, Stand 405 fuarında – Demiryolları için dijital kontrol teknolojisi: güvenli ve ekonomik

InnoTrans 2016 fuarında otomasyon şirketi olan Pilz, endüstriyel olarak kanıtlanmış otomasyon teknolojisinin demir yolu sektöründe nasıl kullanıldığını gösterecektir. Stand, Sanayi 4.0 mekanizmalarının demiryolu teknolojisine aktarılmasını sağlayan PSS 4000-IR üzerine odaklanacaktır. Pilz çözümleri en yüksek emniyet bütünlüğü olan SIL 4 seviyesine kadar uygulamalarda kullanılabilir; onlar ayrıca CENELEC’in kuralcı gereksinimlerini karşılamakta ve açık RaSTA protokolünü desteklemektedir. Pilz, Pilz kontrol çözümlerine yönelik geniş uygulama alanlarını fuara gelen ziyaretçilerin deneyim etmelerine yardımcı olması için sanal gerçeklik kullanmaktadır.

Mesaja týkla
CMSE® Topluluğu, makine emniyeti uzmanlarının yer aldığı küresel bir topluluktur.

Ostfildern, 31 May 2016

Pilz, CMSE® - Sertifikalı Makine Güvenlik Uzmanları için dünya çapında makine güvenliği ile ilgili olarak Güçlü bir topluluk oluşturuyor

2013'ten itibaren otomasyon şirketi Pilz, CMSE® - Sertifikalı Makine Güvenlik Uzmanı sertifikasyonu sağlamak üzere TÜV Nord ile birlikte çalışıyor. 40'tan fazla ülkede 1.800'ü aşkın uzman ilgili sınavı geçti. Artık bu kişilerin hepsi özel ve pratik içerikler sunan www.cmse.com ağını kullanarak bağlantılar kurabiliyor.

Mesaja týkla
Pilz’in yeni ürün yelpazesi PMI (Pilz Machine Interface) 6 Control, soft PLC ile donatılmıştır. Bu terminal, tüm tesis sürecini kontrol edebilmek için profesyonel tanılama ve görselleştirmenin ötesine geçmektedir.

Ostfildern, 22 Nis 2016

Pilz’in yeni işletim ve izleme ürün yelpazesi PMI 6 Control -Görselleştirme ve kontrol tek bir pakette

Yeni PMI (Pilz Machine Interface) 6 Control ürün yelpazesiyle, Pilz otomasyon şirketi standart olarak IEC 61131-3’e göre soft PLC ile donatılacak ilk operatör terminalini tanıtmaktadır. Bu terminal, tüm tesis sürecini yalnızca tek bir birimde kontrol etmeyi sağlayarak tanılama ve görselleştirmenin ötesine geçmektedir. Yani, PMI 6 Control yalnızca kapsamlı tanılama sunmaz aynı zamanda da “görüntülenen tesisin” verimliliğini artırmaya yardımcı olur.

Mesaja týkla
Martin Frey (51) Ostfildern’deki Otomasyon şirketi Pilz’in yeni Almanya Satış Müdürüdür.

Ostfildern, 21 Nis 2016

Pilz satış ağını genişleterek müşterilerine daha fazla yaklaşıyor – Martin Frey, yeni satış Müdürü, Almanya Pilz

1 Nisan 2016’dan bu yana Martin Frey Pilz’de satış Müdürlüğü görevini yerine getirmektedir. Frey önceden Pilz’de Güneybatı Satış Bölgesi liderliği görevini yürütmekteydi. Kendi isteğiyle şirketten ayrılan Stefan Olding’in görevini üstlenmiştir. Frey Almanya’da Pilz’in satış ağını genişletmek, yerinde hizmet veren satış ekibi ile birlikte müşteri ilişkilerini güçlendirmek istiyor.

Mesaja týkla
Pilz, EN 61496 standardına uygun tip 3 ışık ızgarası olarak PL d kategorisinde uygulamalara olanak sağlayan dünyanın ilk ışık ızgarası olan PSENopt II'i 2016 Hannover Messe furaında sergiliyor.

Ostfildern, 6 Nis 2016

PL d uygulamalarına kadar yeni PSENopt II ışık ızgaraları - Tam da ihtiyacınız olan tip!

Otomasyon şirketi Pilz, sektöründe dünyada ilk olan tip 3 ışık ızgaralarını sergiliyor: Bugünden itibaren, yeni PSENopt II ışık ızgaraları d performans seviyesinde (PL d) uygulamalara olanak sağlıyor. Bu sayede yeni ışık ızgarası tipi, IEC 61496-1'in revize edilen versiyonunun "tip açığını" kapatıyor. PSENopt II ile artık PL d gerektiğinde tip 4'e geçmek gerekmiyor. Emniyet gerekliliklerini tam olarak karşılayan bu seviye, artık yeni ışık ızgaraları ile karşılanabiliyor. Bunun sonucunda, daha büyük seçimler yapılması gerekmediği için, maliyetlerden tasarruf sağlanıyor.

Mesaja týkla
Aile işletmesi Pilz, 2015 yılında toplam 288 milyon Avro gelirle yeni bir rekor kırmıştır. Pilz, dijital fabrikaya yönelik otomasyon çözümleri geliştirmektedir. Bunlar aynı zamanda Ostfildern’deki merkezinde bulunan entegre üretim hatlarında kullanılmaktadır.

Ostfildern, 6 Nis 2016

Pilz 2015 yılında gelirini, çalışan sayısını ve ihracat payını artırmıştır- “Kendi ivmesinde sağlıklı büyüme”

Pilz GmbH & Co. KG kapsamındaki grup şirketler, Stuttgart’ın yanındaki Ostfildern’de bulunan genel merkezlerinde 2015 mali yılına memnuniyetle dönüp bakabilmektedir. Aile işletmesi gelirini yüzde 11 artışla 288 milyon Avro’ya çıkarmıştır. Toplam çalışan sayısı da geçen yıl yeni bir rekor seviyeye ulaşmıştır: yüzde 6 artarak 2030 olmuştur. Pliz, 2015 yılında gelirlerin yüzde 19,8’inin ARGE’ye ayırarak, otomasyon teknolojisindeki en yenilikçi işletmelerden biri olarak kendisine duyulan güveni doğrulamaktadır.

Mesaja týkla
Pilz'in dayanıklı güvenli kapı sistemi PSENmlock, kişisel koruma ile proses korumasını tek bir cihazda birleştirir ve yüksek devire çıkması halinde tehlikeli olabilecek makineler için özellikle uygundur.

Ostfildern, 18 Mar 2016

Pilz, yeni güvenli kapı sistemi PSENmlock'ı sunar - Güvenilir kapı muhafazası

Pilz, güvenli kapı sistemleri ürün serisine büyük bir etki yaratacak PSENmlock'ı ekliyor. PSENmlock kişisel koruma ve proses korumasını, en yüksek kategori olan PL e sınıfında tek bir cihazda birleştiren güvenli kapı izlemesi ve güvenli muhafaza kilitlemesi sağlamaktadır. Bir ince ancak dayanıklı tasarım ve çok farklı montaj seçenekleri PSENmlock'ın hem kullanımını esnek hale getirir, hem de montajını kolaylaştırır.

Mesaja týkla
Pilz'in Hannover Messe 2016'da tanıtımını yapacağı yenilikler arasında, fieldbus modülü, birleşim parçası ve PSEN emniyet sensörü teknolojisini bir araya getiren, "Emniyet Cihazı Arıza Tespiti" de bulunmaktadır.

Ostfildern, 11 Mar 2016

Yeni arıza tespit çözümü: Pilz'den "Emniyet Cihazı Arıza Tespiti" - Güvenilir arıza tespiti!

Pilz otomasyon şirketi fieldbus modülü, aralarında birleşim parçası ve PSEN emniyet sensörü teknolojisini bir araya getiren, arıza tespit çözümü "Emniyet Cihazı Arıza Tespiti" de bulunan ürünler ile portföyünü genişletmektedir. Yeni arıza tespit çözümü, geniş bir aralıktaki sensör verilerinin kolaylıkla ve hatta uzaktan çağırılabilmesine olanak sağlar. Sonuç olarak servis işlemleri önemli ölçüde azalır, üretkenlik önemli ölçüde artar.

Mesaja týkla
Sloganımız: "Otomatikleştiriyoruz. Emniyetli bir şekilde." Pilz, bu yılki Hannover Messe'de 25 - 29.4.2016 tarihlerinde endüstri çözümleri ile emniyet ve otomasyon hizmetleri sunacak.

Ostfildern, 23 Şub 2016

Pilz, Hannover Messe 2016, Salon 9, Stand D17'de - Otomasyonda sizin tarzınız!

Sloganımız: "Otomatikleştiriyoruz. Emniyetli bir şekilde." Pilz, bu yılki Hannover Messe'de 25 - 29.4.2016 tarihlerinde endüstri çözümleri ile emniyet ve otomasyon için hizmetler sunacak. Otomasyon şirketi ayrıca, "Çalıştırma ve izleme" ve dünyada bir ilk olan "Sensör teknolojisi" alanındaki ürün inovasyonlarını da sunacak.

Mesaja týkla
Arızalara karşı emniyet konusunda tamamen yeni: "daimi olmayan online değişiklik" fonksiyonu, kullanıcı programlarındaki bireysel değişikliklerin bundan böyle PSS 4000 otomasyon sisteminin kontrol sistemine aktarılabileceği anlamına gelmektedir.

Ostfildern, 14 Oca 2016

Pilz PSS 4000 otomasyon sistemi, Sürüm 13: çalışma sırasında emniyetli kullanıcı programlarının değiştirilmesi - emniyetli otomasyon için "online değişiklik" artık mümkün

"Daimi olmayan online değişiklik" fonksiyonu, kullanıcı programlarındaki bireysel değişikliklerin bundan böyle kontrol sistemine aktarılabileceği anlamına gelmektedir. Pilz, bu fonksiyonu PSS 4000 otomasyon sisteminde emniyet uygulamaları için kullanılabilir hale getirmektedir. Tüm programın derlenmesi ve PSS 4000 donanımına yüklenmesi gerekmediğinden kullanıcılar devreye alma sırasında zamandan tasarruf eder. Bu yeni fonksiyon, PSS 4000 otomasyon sistemi, Sürüm 13'ün bir parçasıdır. Diğer yeni özellikler arasında PROFINET ağları ile iletişim için bir cihaz arabirimi bulunmaktadır.

Mesaja týkla

, 23 Kas 2015

Mesaja týkla
Pilz, PNOZmulti 2 PNOZ m B1 konfigüre edilebilir kontrol sistemleri ürün yelpazesine yeni bir ana ünite ekliyor.

Ostfildern, 23 Kas 2015

Pilz PNOZmulti 2 konfigüre edilebilir kontrol sisteminde yeni ana ünite - Büyük projelerin temeli!

Emniyet için standartlar, daha fazla bağlantı ve daha kolay proje yönetimi; Pilz, PNOZMULTİ 2 konfigüre edilebilir kontrol sistemleri ürün yelpazesine yeni ana ünitesi PNOZ m B1'i ekliyor. Daha geniş fonksiyon aralığına sahip makineler için daha yüksek performans sunmasının yanında ilgili genişletme modülleri aracılığıyla tüm ortam fieldbus sistemlerine bağlantı olanağı da sağlamaktadır.

Mesaja týkla
Yeni Peter Pilz Üretim ve Lojistik Merkezi binasında Pilz, merkez ofisini Pilz Kampüsü'ne dahil ediyor. Pilz, Industrie 4.0'a katkı olarak akıllı üretimi tanıtıyor.

Ostfildern, 1 Eki 2015

Merkez ofisin Pilz Kampüsü'ne Dahil Edilmesi – Renate Pilz: "Değerler geleceği şekillendirir." Peter Pilz Üretim ve Lojistik Merkezi açıldı

Otomasyon şirketi Pilz, Ostfildern'deki merkez ofisinde Peter Pilz Üretim ve Lojistik Merkezini açtı. Yeni bina, yaklaşık 13,500 m2 toplam alanı kapsıyor ve 20 milyon Euro ile bu aile şirketinin tarihindeki en büyük yatırım olma özelliğine sahip. Sonuç olarak Pilz üretim alanını %50 oranında büyütmenin yanı sıra merkez ofisini de Pilz Kampüsü'ne dahil ediyor.

Mesaja týkla
Armin Glaser, Pilz GmbH & Co. KG Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı

Ostfildern, 1 Eki 2015

Tüm dikkatler dijitalleşme, globalleşme ve insanların rolü üzerindedir; otomasyonun geleceği güvendedir

Her zaman olması beklenir ancak yalnızca olmadığında fark edilir: emniyetin amacı insanları, makineleri ve çevreyi korumaktır. Geçmişte otomasyon ve emniyet kısmen çelişen amaçları olan iki ayrı sistem olarak değerlendirilmekteydi. Uygulamalar, emniyet fonksiyonlarının otomasyon teknolojisi ile birlikte değerlendirilmesinin daha iyi bir başlangıç pozisyonu oluşturduğunu göstermektedir. Böylece otomasyonla ilgili zorlukların çok daha kolay bir şekilde üstesinden gelinebilir.

Mesaja týkla
Renate Pilz, Pilz GmbH & Co. KG Yönetim Kurulu Başkanı

Ostfildern, 1 Eki 2015

Başarı için değer yönlendirme – değerler geleceği şekillendirir

2015 yılı Pilz için özellikle unutulmaz bir yıldır: - Avrupa dışındaki ilk üretim tesisin açılışı – in Jintan, Çin - Ostfildern'de yeni Peter Pilz Üretim ve Lojistik Merkezinin inşası ve Pilz Kampüsü'ne dahil edilmesi - Yeni logo, emniyet ve otomasyona yönelik eksiksiz çözümlerin tedarikçisi konumlandırmasını görsel olarak vurguluyor. - Pilz, pazar kendi web tabanlı görselleştirme yazılımı PASvisu'yu sunuyor - Çalışan sayısı bu yıl ilk kez 2000'i aşacak. Her şey Pilz'deki büyümeye işaret ediyor. Değerleri ve temel inançları sıçrama tahtasıdır.

Mesaja týkla
Dirk Sonder, Üretim Kıdemli Başkan Yardımcısı, Pilz GmbH & Co. KG

Ostfildern, 1 Eki 2015

Pilz, yeni üretim tesislerinin büyümesi için temeli oluşturuyor – model durumda örnek üretim

Dirk Sonder, Üretim Kıdemli Başkan Yardımcısı, Pilz GmbH & Co. KG Yeni Peter Pilz Üretim ve Lojistik Merkezi binasında Pilz yalnızca Ostfildern'deki merkez ofis üretim alanını büyütmüyor: esnek, üretim odaklı tasarım, enerji verimliliği, proseslerin ve çalışma ortamının tamamlayıcı tasarımı ve net Industrie 4.0 odaklılığı şirketin büyümesinin temelini teşkil etmektedir.

Mesaja týkla
Pilz, üreticilere ve operatörlere emniyet ve otomasyon için tüm çözümleri sunuyor. Nuremberg'deki SPS IPC Drives 2015 fuarında Pilz uygun operatör ve görselleştirme sistemleri ile tamamlanan sensör, kontrol ve sürücü teknolojili ölçeklenebilir çözümleri sergileyecektir.

Ostfildern, 24 Eyl 2015

Pilz, SPS IPC Drives Fuarında (Salon 9, Stant 370) – Emniyet ve otomasyonun tek adresi

Bu yıl Nuremberg'deki SPS IPC Drives (24. - 26.11.2015) furarında Pilz, otomasyon görevlerine yönelik tüm çözümlerini sergileyecektir: sensör teknolojisinden kontrol ve sürücü teknolojisine; tek durakta emniyet ve otomasyon! Pilz ayrıca SmartFactory KL araştırma platformunun diğer ortaklarıyla birlikte Industrie 4.0 için otomasyon konseptlerini 3a Salonunda paylaşımlı stantta sergileyecektir.

Mesaja týkla
Yerel hızlı kapatmalı PSSu K F EI yeni kompakt I/O modülü PSS 4000 otomasyon sisteminden PSSuniversal PLC ve PSSuniversal multi kontrol sistemleriyle gelişmiş hareket izleme işlevleri sağlar. Yeni kompakt modül emniyetli hızı, hareket yönünü ve durdurma işlevlerini izler.

Ostfildern, 13 Tem 2015

Pilz emniyetli hareket izleme çözüm portföyünü tamamlıyor - Yeni hareket izleme modülü

Pilz emniyetli hareket izlemesi için PSS 4000 otomasyon sisteminin performans aralığını genişletiyor: yeni, kompakt I/O modülü PSSu K F EI emniyetli hızı, hareket yönünü ve durdurma işlevlerini izler. Kullanıcılar daha kısa tepki süreleri ve daha fazla üretkenliğin yanında tesis ve makinelerinin daha kolay bakımından ve tamirinden faydalanır.

Mesaja týkla
Pilz, tüm dünyada tesisler ve makine üreticileri için Endüstri 4,0 uyumlu kontrol sistemleri sağlamaktadır. "Kullanıma hazır" otomasyon sistemleri, Ostfildern'deki genel merkezinde üretilmektedir. Bu sistemler, üretim tesislerini, ambalajlama makinelerini, rüzgar türbinlerini veya hemzemin geçitleri vb. kontrol etmek için kullanılmakta ve emniyetli kullanımı garanti etmektedir.

Ostfildern, 25 Haz 2015

Pilz, ciro ve çalışan sayısı açısından yeni rekor değerlere ulaştı - son teknoloji için sağlam temel

Stuttgart yakınındaki Ostfildern'de bulunan Pilz şirketler grubu, 2014 mali yılını başarılı bir şekilde kapatmıştır. Aile şirketi olan Pilz, cirosunu 259,3 milyon Euro'ya yükselterek yeni bir rekora imza atmıştır. Bu da emniyet röleleri ve emniyet kontrol sistemlerinde dünya pazar lideri olan firma için 2013 yılına kıyasla %11,3'lük artış anlamına gelmektedir. Ayrıca çalışan sayısı da geçen yıla oranla %6,3 oranında artarak 1.922'ye ulaşmıştır.

Mesaja týkla
Pilz resmi bir tören ile Asya'daki ilk üretim sahasını Çin'in Jintan şehrinde açıyor. Sol baştan: Rachel Wang (Pilz Çin Genel Müdürü), Li Hao (Jintan Belediye Başkan Yardımcısı), Thomas Pilz (Pilz GmbH & Co. KG Yönetici Ortağı), Di Zhi Qiang (Jintan Belediye Başkanı), Renate Pilz (Pilz GmbH & Co. KG Yönetim Kurulu Başkanı), Shen Xin Feng (JTDZ İdare Heyeti Parti Sekreteri), Susanne Kunschert (Pilz GmbH & Co. KG Yönetici Ortağı)

Ostfildern, 17 Haz 2015

Çin endüstrisi için emniyet otomasyonu - Pilz Çin'de üretim sahası açıyor

Otomasyon şirketi Pilz Çin'in Jintan şehrinde bir üretim sahası açtı. Baden-Württemberg'li aile şirketi Avrupa'nın dışındaki ilk üretim sahası ile şirket-genelindeki kalite standartlarında PNOZ emniyet röleleri üretecek. Sonuç olarak, Pilz büyümekte olan Çin piyasasına daha hızlı ürün tedarik edebilecek ve buradaki konumunu sağlamlaştıracak.

Mesaja týkla
Tebrikler: Avustralya Sydney'de Machinery Automation & Robotics'den Elektrik mühendisi Rod Burton son sınavı verdikten sonra 1000. CMSE® - Sertifikalı Makine Emniyeti Uzmanı onay belgesini aldı. Pilz Avustralya ve Yeni Zelanda'nın Genel Müdürü Scott Moffat (solda), sertifikayı sunarken.

, 20 May 2015

CMSE® sertifikalı, uluslararası makine emniyeti sertifikalandırma için standartları belirler 1,000 CMSE® - Sertifikalı Makine Emniyeti Uzmanları– Pilz destekli

2013 yılında Pilz CMSE® -Sertifikalı Makine Emniyeti Uzmanı uluslararası sertifikalandırmasını geliştirmek için TÜV NORD ile çalıştı. Bu sertifikalandırma programı dünya çapında 22 ülkede makinelerin yaşam döngüsü hakkında kapsamlı bilgiler öğretmekte. Avustralya'da şu anda 1000. temsilci sertifika aldı. Bu, CMSE®'nin makine emniyetinde sertifikalı eğitim için uluslararası bir standart haline gelmesinin nedenlerinden sadece bir tanesi.

Mesaja týkla
Nisan 2015'ten itibaren Pilz'in yeni bir logosu olacaktır. Yeni logo, otomasyonu emniyetle birlikte temel yetkinlik olarak tekrar gözler önüne seriyor.

, 10 Nis 2015

Emniyet ve otomasyon: Pilz, konumunu vurguluyor – Yeni logo, otomasyonda "Hepsi Bir Arada" anlayışını öne çıkarıyor

Otomasyon firması Pilz, marka kimliğini yeniliyor. Ostfildern kökenli aile şirketi yeni logosunu Hannover Messe'de tanıtıyor. Pilz, konumunu emniyet ve otomasyon için tam çözümlerin tedarikçisi olarak görsel anlamda vurgulamayı amaçlamaktadır.

Mesaja týkla
Pilz, emniyet kapısı sistemi PSENslock ürün gamına iki yeni ürün tipi ekliyor: Gelişmiş tanılama işlevleri artık kullanılabilir ayrıca OSSD çıkışları (Çıkış Sinyali Anahtarlama Cihazı) ilgili koruma kilidi cihazından bağımsız olarak değiştirilebilir.

, 9 Nis 2015

Tanılama ve tasarım özgürlüğü için artı puan

Pilz, emniyet kapısı sistemi PSENslock ürün gamına iki yeni ürün tipi ekliyor: bir ürün tipi gelişmiş tanılama fonksiyonları sunarken diğer tip ürün OSSD çıkışlarının (Çıkış Sinyali Anahtarlama Cihazı) koruma kilidinden bağımsız olarak değiştirilmesini sağlıyor. Sonuç olarak PSENslock, göreve bağlı olarak daha hızlı tanılama sağlayabilir veya daha fazla tasarım özgürlüğü sunabilir.

Mesaja týkla
PSS 4000 otomasyon sistemiyle, Pilz mekatronik bir yaklaşımın izinden gitmektedir. Bir tesisin modüler tasarımı PAS4000 yazılım platformu ile eşlenebilir.

, 6 Şub 2015

Pilz, SmartFactory KL araştırma platformunun yeni üyesidir – Endüstri 4.0 standartları için birlikte çalışıyoruz

Pilz, SmartFactory KL tanıtım ve araştırma platformunun yeni üyesidir. Böylece, eksiksiz bir emniyet otomasyonu tedarikçisi Endüstri 4.0 için birleştirilmiş standartlar geliştirilmesi konusuna aktif katılım gerçekleştirecektir. İlk ortak proje Hannover Messe 2015'teki akıllı fabrika tanıtımı için depolama modülünün uygulanmasıdır.

Mesaja týkla
Genel Merkez

Pilz GmbH & Co. KG
Felix-Wankel-Straße 2
73760 Ostfildern
Almanya

Telefon: +49 711 3409-0
E-posta: pilz.gmbh@pilz.de

Kurumsal ve Teknik Basın

Telefon: +49 711 3409 - 158
E-posta: m.kurth@pilz.de

Amerika

 • Meksika: +52 55 5572 1300
 • Brezilya: + 55 11 4942-7028
 • Kanada: +1 888-315-PILZ (315-7459)
 • Birleşik Devletler (Ücretsiz): +1 877-PILZUSA (745-9872)

Avrupa

 • İtalya: +39 0362 1826711
 • Türkiye: +90 216 5775552
 • Avusturya: +43 1 7986263-444
 • Finlandiya: +358 10 3224030 / +45 74436332
 • Almanya: +49 711 3409 444
 • İrlanda: +353 21 4804983
 • Rusya: +7 495 6654993
 • Hollanda: +31 347 320477
 • İsviçre: +41 62 88979 32
 • Belçika: +32 9 321 75 70
 • İspanya: +34 938497433
 • Birleşik Krallık: +44 1536 462203
 • İsveç: +46 300 13990 / +45 74436332
 • Fransa (Ücretsiz): +33 3 88104000
 • Danimarka: +45 74436332

Asya Pasafik

 • Güney Kore: +82 31 778 3390
 • Tayvan: +886 2 25700068
 • Avustralya: +61 3 9560 0621
 • Yeni Zelanda: +64 9 6345350
 • Japonya: +81 45 471 2281
 • Çin: +86 400-088-3566