Nederland | nederlands

Bedrijfsveiligheid

Kan ik een machine of installatie zonder gebruikshandleiding in de handel brengen wanneer deze handleiding op een later tijdstip wordt nageleverd?

Volgens de Machinerichtlijn 2006/42/EG (Artikel 5 lid 1 c) mag een machine/installatie niet zonder gebruikshandleiding in de handel worden gebracht. Er is ook geen wachttijd gedefinieerd.


De fabrikant of zijn gemachtigde moet de gebruikshandleiding vóór het in de handel brengen en/of bij de inbedrijfstelling van de machine/installatie ter beschikking stellen.

 

Hoofdkantoor

Pilz GmbH & Co. KG
Felix-Wankel-Straße 2
73760 Ostfildern

Telefoon: +49 711 3409-0
E-mail: pilz.gmbh@pilz.de

Technische ondersteuning

Telefoon: +31 347 320477
E-mail: ts@pilz.nl