Suomi | suomi

Käyttöturvallisuus

Onko käytetyt koneet päivitettävä tekniikan uusimmalle tasolle?

Työturvallisuusasetuksen (BetrSichV) liitteen 1, nrossa. 2.18 ja §4 luvussa 2 määritetään suojaus jännitteellisten osien suoraa tai epäsuoraa koskettamista vastaan. DIN EN 60204-1 -standardissa ei ole käytettyjen koneiden jälkivarustelua koskevia velvoitteita. Komponenttien, jotka vaihdetaan käytettyyn koneeseen, on oltava tekniikan uusimmalla tasolla.

 

Yhteystiedot

Pilz Skandinavien K/S, sivuliike Suomessa
Nuijamiestentie 7
00400 Helsinki
Finland

Puhelin: +358 10 3224030
Sähköposti: pilz.fi@pilz.dk

Tekninen tuki

Puhelin: +358 10 3224030 / +45 74436332
Sähköposti: pilz.fi@pilz.dk